10 NAJLEPSZYCH FESTIWALI MUZYCZNYCH W POLSCE

Kto by pomyślał dziesięć lat temu, że Polska nie tylko będzie gospodarzem kilku dużych festiwali muzycznych, ale praktycznie i geograficznie redefiniuje letni raving w Europie Środkowej, jaką znamy? Obecnie istnieje niezliczona ilość ekscytujących festiwali, które mogą zaspokoić potrzeby i marzenia fanów muzyki na całym świecie. A najlepsze jest to, że w Polsce bilety na festiwal są tańsze i bardziej dostępne niż w większości innych krajów europejskich, dzięki czemu można cieszyć się najlepszymi występami za mniej.

10 NAJLEPSZYCH FESTIWALI MUZYCZNYCH W POLSCE
Oto lista najgorętszych polskich festiwali muzycznych tego lata.

10 Orange Warsaw Festival

Gdzie: Warszawa – Tor wyścigowy na Służewcu
Kiedy: 1 – 2 czerwca 2018 r.
Line-up: Sam Smith, Florencja + The Machine, Dua Lipa,
Bilety: bilet 2-dniowy – 399zł / bilet 2-dniowy VIP – 899zł

Największy polski festiwal miejski Orange Warsaw Festival odbędzie się w pierwszy weekend czerwca. Orange Warsaw Festival odbywa się zaledwie 15 minut od centrum miasta. Na torach wyścigów konnych – jednym z najbardziej znanych miejsc festiwalowych w Polsce. W ramach 11. edycji festiwalowi udaje się co roku zaprezentować skład światowej klasy wykonawców. Dziesięciu poprzednich edycjach Orange Warsaw Festival wzięło udział ponad pół miliona fanów muzyki i ponad 120 artystów. W tym roku zapowiada się, że będzie jeszcze większy. Lepszy z takimi jak Sam Smith, Florence + The Machine Dua Lipa. By wymienić tylko kilka wielkich nazwisk. Aby zobaczyć pełny skład i kupić bilety sprawdź stronę internetową Orange Warsaw Festiwal.

Dobrze wiedzieć: Wejście na teren festiwalu wymaga wymiany biletu na opaski na rękę Punkt wymiany znajdzie się na torze wyścigów konnych. Na Służewcu przy bramie wjazdowej z ulicy Puławskiej i będzie otwarty:
31 maja: 1.00-20.00
1 czerwca: 1-1.30am
2 czerwca: 2 czerwca: 2-1.30am

orange-warsaw-festival

9 ETNO PORT FESTIVAL

Gdzie: Poznań – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Kiedy: 7 – 10 czerwca 2018 r.
Co: Muzyka z całego świata
Line-up: Artysta muzyk z całego świata – Ukraina – Korsyka – Korea Południowa – i wiele innych.
Bilety: 7 – 50zł za wykonanie

Jeden z najbardziej ekscytujących i barwnych festiwali w Polsce obejrzy również w tym roku swoją 11 edycję. Etno Port Festival, znany ze swojej różnorodnej oferty artystycznej, jest obowiązkowy dla wszystkich zainteresowanych innymi kulturami i związanym z nimi stylem muzycznym. Dzięki światowej klasy artystom z Korei Południowej, Izraela, Ukrainy, Libanu, Grecji, Turcji, Mongolii, Jordanii i Palestyny miasto Poznań zamienia się w kulturalny tygiel. Oprócz 15 koncertów odbywających się w ciągu czterech dni festiwalu, odbędą się również warsztaty muzyczne, impreza taneczna, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także spotkania połączone z projekcjami filmowymi.

etno-port-festival

8 LIVE OŚWIĘCIM FESTIVAL

Gdzie: Oświęcim – Stadion Mosir
Kiedy: 14 – 16 czerwca 2018 r.
Co: łacina, rock, indie-pop, electronic
Line-up: Santana, Europa, Totemo , Alvaro Soler
Bilety: od 119zł za dzień.

Na pierwszy rzut oka może to wyglądać kontrowersyjnie, ale Live Oświęcim Festival powstał po to, by oderwać się od negatywnych skojarzeń Oświęcimia jako lokalizacji niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau w czasie II wojny światowej. Darek Maciborek, założyciel festiwalu, chciał stworzyć wydarzenie budujące pokojowe relacje poza granicami kulturowymi i państwowymi, gdzie nie ma miejsca na antysemityzm, rasizm i inne formy ksenofobii. Jego pomysł okazał się tak udany, że w tym roku na Live Oświęcim Festival gościć będzie Elton John. Reszta składu również wygląda dość ekscytująco: Dawid Podsiadło, John Newman, Perfect, Piotr Rogucki, Krzysztof Zalef Zalewski i wiele innych. Więcej informacji na stronie internetowej.

live-oświęcim-festival

7 IMPACT FESTIVAL

Gdzie: Kraków – Tauron Arena
Kiedy: 26 czerwca 2018 r.
Co: Rock – Oczekuj wielkich nazwisk.
Line-up: Ozzy Osbourne, Galactic Empire , Bullet for My Valentine,
Bilety: 235zł – 505zł.

Jeden z najmłodszych festiwali w Polsce. Dzięki swojemu niesamowitemu składowi, Impact Festival udało się już w pełni przerodzić w imprezę cykliczną. Podczas poprzednich 5 edycji festiwalu można było zobaczyć takie zespoły jak Rammstein,

impact-festival

6 TAURON NEW MUSIC FESTIVAL

Gdzie: Katowice – Strefa Kultury
Kiedy: 28 czerwca – 1 lipca 2018 r.
Co: EDM, taniec, funk, hip-hop.
Line-up:
Bilety: 2 – bilet jednodniowy: 269zł.

Rozpoczęte w 2006 roku, wczesne edycje festiwali muzycznych odbywały się w nieczynnym szybie Wilsona kopalni węgla „Wieczorek”. Festiwal został założony przez grupę przyjaciół, którzy uznali, że nadszedł czas na rozpoczęcie własnego festiwalu tańca, a także sami zagrali kilka setów podczas pierwszej edycji. Po dwóch edycjach w Cieszynie, w 2009 roku zespół postanowił pozostać wierny swoim korzeniom i na stałe gościć swój coroczny festiwal powrotny w Katowicach. Teren festiwalu znajduje się w pobliżu byłych kopalń węgla kamiennego. Region ten przekształcony został w tętniące życiem miejsce kulturowe pod nazwą „Strefa Kultury” i szczyci się energetyczną sceną muzyczną.

Dobrze wiedzieć: W piątek-sobota odbywa się biwak. Bilety festiwalowe + Camping pass kosztuje 319zł.

tauron-new-music-festival

5 OPEN’ER FESTIVAL

Gdzie: Port Lotniczy Gdynia – Kosakowo
Kiedy: 4-7 lipca, 2018 r.
Co: Pop, Rock, Dance, EDM, EDM.
Line-up:
Bilety: Bilet 4-dniowy: 579zł

Prawidłowe wprowadzenie jest zbędne dla najpopularniejszego festiwalu w Polsce i jednego z najbardziej znanych festiwali w Europie. Wierzymy, że to właśnie połączenie nienagannego składu i doskonałej lokalizacji sprawia, że to wydarzenie muzyczne przyciąga co roku ponad 120.000 miłośników festiwali z całego świata. Położony nad morzem, można spędzić cały weekend z dala od najlepszej muzyki, zanurzając palce w wodzie morskiej. W ciągu dnia można cieszyć się plażami Morza Bałtyckiego i odpoczywać na plaży, a wieczorem zanurzyć się w świecie najlepszej muzyki. Ten rok będzie ogromny, ponieważ w składzie znajdą się arktyczne małpy, by wymienić tylko kilka z nich.

Dobrze wiedzieć: Na festiwalu odbywa się biwak, który można zarezerwować za 125zł na cały weekend.

open'er-festival

4 FESTIWAL LEGEND ROCKA

Gdzie: Dolina Charlotty – Dolina Charlotty Resort & Spa
Kiedy: 20-21 lipca, 2018 r.
Co: legendy rockowe
Line-up:
Bilety: Od 160 zł za dzień

Położony w pięknym i wyjątkowym amfiteatrze w Dolinie Charlotty, Festiwal Legend Rocka to coś dla prawdziwych fanów rocka. Ten festiwal widział kilka prawdziwych legend występujących na jego scenie Gwiazdy, takie jak jeden i jedyny Carlos Santana, złożyły wizytę na tym wyjątkowym festiwalu. Tegoroczny wstępny skład również wydaje się obiecujący. Zobacz pełny skład tutaj. Strona festiwalu Festiwal Legend Rocka.

festiwal-legend-rocka

3 AUDIORIVER

Gdzie: Płock – Port Lotniczy Kosakowo
Kiedy: 27 – 29 lipca, 2018 r.
Co: Muzyka alternatywna, House, Techno, EDMLine-up:
Bilety: Od 160 zł za dzień

Audioriver to jeden z wiodących festiwali muzycznych w Polsce i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Tutaj można zobaczyć najważniejsze postaci ze świata house’u, techno i drum & bass, a także wielkie headlinery łączące elektroniczne dźwięki z popem, rockiem i hip-hopem. Audioriver łączy wiele światów i każdy z nich jest równy. Olbrzymy sceny są równie ważne jak eksperymentatorzy niszowi. Fan, który od lat odwiedza Audioriver jest równy początkującemu na scenie elektronicznej.

audioriver

2 KATOWICE OFF FESTIVAL

Gdzie: Katowice
Kiedy: 5 – 8 sierpnia 2018 r.
Co: Muzyka alternatywna – muzyka nie należąca do głównego nurtu polityki
Line-up:
Bilety:

Polecany przez The Guardian, Katowice OFF Festival jest alternatywą dla głównych letnich festiwali. Polityka muzyczna tego wydarzenia muzycznego jest taka, która obejmuje wiele gatunków z jedną wspólną cechą – akty i artyści generalnie idą pod prąd współczesnego ziarna, zamieniając mainstreamową sympatię dla chłodnej klasy. Oznacza to, że impreza jest zazwyczaj gospodarzem tylko kilku znanych europejskich nazwisk i więcej niż składa się na liczby szalonych zespołów i nadchodzącego talentu.

katowice-off-festival

1 KRAKÓW LIVE FESTIVAL

Gdzie: Kraków – Muzeum Lotnictwa Polskiego
Kiedy: 19 – 20 sierpnia 2018 r.
Co: Rock, Hip-hop, R&B
Line-up:
Bilety:

Live Music Festival rozpoczął promocję hip-hopu, R’n’B i popu. Jednak w kolejnych latach coraz więcej zespołów zaspokaja gusta fanów rocka. Festiwal gościł największe gwiazdy, a teraz stał się wydarzeniem skupiającym fanów wszystkich gatunków muzycznych. e Neighbourhood to najgorętsze gwiazdy, które wystąpią na Krakow Live Festival 2016. Aby zobaczyć pełny skład i kupić bilety zajrzyj na stronę internetową.

kraków-live-festival

Sprawdź również:

Calminax

Idealica