15 września 2017r. odbyło się otwarcie instalacji artystycznej "Dom nad Ruczajem", autorstwa Jakuba Szczęsnego. Instalacja została zamontowana nad korytem Rawy, między ul.Szkolną i ul. Bankową. "Dom nad Ruczajem" to instalacja tymczasowa, która w przestrzeni miasta miała funkcjonować przez rok. Kilka dni po otwarciu, prawdopodobnie za sprawą ingerencji osób trzecich, elementy montażowe zostały naruszone. Z powodu dużych opadów, stan wody podniósł się do rekordowej wysokości i porwał instalację z prądem rzeki. Doszło do trwałych uszkodzeń konstrukcji, której części zostały już zabezpieczone. Zapewniamy, że "Dom nad Ruczajem" wróci nad Rawę!

więcej →

W połowie czerwca Katowice odwiedził duet artystek - animatorek: Julianna Płaczysko (Julia Biczysko i Anna Płachecka). W różnych dzielnicach Katowic szukaliśmy miejsc do realizacji warsztatów Riposta +/-.

więcej →

One Day Show – to jednodniowe prezentacje pojedynczych prac w Propagandzie. 11 czerwca będzie można tam zobaczyć instalację "FREUDE" Jaremy Drogowskiego, która powstała w ramach Katowice Street Art Festival 2014!

więcej →

Michał Frydrych rozpoczął swoją rezydencję artystyczną w Katowicach w ramach Katowice Street Art AiR.

więcej →

Zobaczcie aftermovie z Muzeum Społecznego autorstwa studioFilmLove.

więcej →

Otwieramy nowe muzeum w Katowicach! Nowe muzeum zostanie otwarte w sobotę 1 kwietnia o godz. 19 na katowickim os. Paderewskiego, w budynku Szkoły Podstawowej nr 12. Będzie dedykowane mieszkańcom osiedla, ich osobistym historiom i związanym z nimi pamiątkom.

więcej →

Mieszkańcy Os. Paderewskiego! Przez następne 2 tygodnie spodziewajcie się nas na osiedlu. Właśnie rozpoczęliśmy akcję promocyjną, a już w poniedziałek Krzysztof Żwirblis będzie zbierał od Was eksponaty na wystawę, której wernisaż już 1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 im. Paderewskiego w Katowicach.

więcej →