Akupunktura – co to jest ? , czy jest bezpieczna ? , do czego służy ?

Akupunktura - co to jest ? , czy jest bezpieczna ? , do czego służy ?

Co to jest akupunktura?

Akupunktura jest formą tradycyjnej medycyny chińskiej, która jest praktykowana od wieków. Opiera się ona na teorii, że energia, zwana chi, przepływa przez i wokół ciała wzdłuż ścieżek zwanych meridianami.

Akupunktuuryści wierzą, że choroba występuje wtedy, gdy coś blokuje lub narusza równowagę twojego chi. Akupunktura jest sposobem odblokowania lub wpływania na chi i pomagania mu w powrocie do równowagi.

Akupunktura jest wykonywana poprzez umieszczenie bardzo cienkich igieł w skórze w pewnych miejscach ciała. Odbywa się to w celu wpłynięcia na przepływ energii. Czasami wraz z igłami używa się ciepła, ciśnienia lub łagodnego prądu elektrycznego.

Co dzieje się podczas akupunktury?

Twój dostawca akupunktury da Ci badanie i zadaje pytania dotyczące Twojego bólu i tego, jak dobrze funkcjonujesz. On lub ona również zapyta o ogólny stan zdrowia.

Następnie dostawca będzie szukać miejsc (zwanych punktami) na ciało, aby uzyskać dostęp do chi, który jest zablokowany lub nie płynie w prawo. Każdy z punktów odnosi się do pewnych problemów zdrowotnych lub funkcji organizmu.

Twój dostawca będzie szukał punktów orientacyjnych na twoim ciele – używając pewnych mięśni lub kości, na przykład, aby znaleźć punkty, aby mógł umieścić igły.

Po znalezieniu punktów przez dostawcę, szybko wbija on lub ona bardzo cienkie igły w Twoją skórę. Prawdopodobnie umieści on kilka igieł. Niektóre mogą być umieszczone głębiej niż inne, w zależności od tego, co dostawca uważa, że jest to konieczne, aby przywrócić przepływ chi.

Każdy dostawca jest inny, ale w większości przypadków leczenie trwa od 15 minut do godziny. Możesz mieć kilka wizyt, aby zakończyć leczenie. Niektórzy ludzie mają bieżące wizyty.

Jakie to uczucie?

Możesz czuć niewielkie ciśnienie, gdy igła wchodzi w. Większość osób uważa, że nie boli. Może to być mrowienie, uczucie zdrętwienia, swędzenie lub lekkie bóle. Dostawcy uważają, że jest to znak, że przepływ energii, czyli chi, został udostępniony.

Po umieszczeniu igły, Twój dostawca może lekko przewrócić igłę w przód i w tył. Albo on lub ona może używać ciepła lub prądu elektrycznego na igle.

Do czego służy akupunktura?

Niektórzy ludzie używają akupunktury w celu złagodzenia bólu, takiego jak niski ból pleców, lub w celu zarządzania przewlekłym bólem zwyrodnienia kości i stawów, bólami głowy lub problemami z szyją. Istnieje kilka dowodów, że akupunktura może pomóc w leczeniu bólu. Ale w większości przypadków badania były zbyt małe, aby wyraźnie pokazać korzyści.

Czy akupunktura jest bezpieczna?

Ogólnie rzecz biorąc, akupunktura jest bezpieczna, gdy jest wykonywana przez certyfikowanego dostawcę. Licencja prowincjonalna zapewnia, że dostawca ma pewien poziom szkolenia i postępuje zgodnie z pewnymi wytycznymi. Ale jest jeszcze kilka prowincji, w których akupunktura nie jest licencjonowana.

W bardzo rzadkich przypadkach, problemy mogą wystąpić po akupunkturze. Można dostać infekcji, zwłaszcza jeśli igły nie są sterylne. Ale licencjonowanych dostawców wyrzucić ich igły po jednym użyciu. Upewnij się, że Twój dostawca używa nowego opakowania sterylnych igieł za każdym razem.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz inne pytania dotyczące bezpieczeństwa akupunktury. Zawsze powiedz swojemu lekarzowi, jeśli używasz leczenia jak akupunktura.

Wybór akupunkturysty

Sprawdź, czy Twoja prowincja licencjonuje dostawców.

Poproś swojego lekarza i przyjaciół o rekomendacje.

Możesz również chcieć wybrać dostawcę, który:

Będziesz pracować nad planem leczenia z Tobą, Twoim lekarzem i innymi pracownikami służby zdrowia.
Wyraźnie wyjaśnia, co robi podczas leczenia.
Wyjaśnia, jak często możesz potrzebować leczenia i ile będzie ono kosztować.

Alergia pokarmowa

Adenomioza