MUZEUM SPOŁECZNE / Wernisaż

Powrót
saf3.jpg
godz. 1 kwiatnia, godz. 19.00, 01.04.2017
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Paderewskiego w Katowicach

Wernisaż: 1 kwietnia / godz. 19.00

Szkoła Podstawowa nr 12 na os. Paderewskiego 

Krzysztof Żwirblis i Katowice Street Art AiR zapraszają mieszkańców osiedla Paderewskiego do odwiedzenia Muzeum Społecznego!

Muzeum Społeczne to akcja społeczno-artystyczna warszawskiego artysty i kuratora, która ma na celu integrację mieszkańców i ujawnienie ich kreatywnego potencjału. Jej najważniejszymi elementami jest film poświęcony mieszkańcom oraz tymczasowa wystawa złożona z wypożyczonych od nich obiektów. Akcja opiera się na założeniu, że każdy z nas jest „osobistym muzeum", ma swoją historię, związane z nią przedmioty oraz pasje. Realizacja filmu służy budowaniu zaufania między artystą a mieszkańcami, którzy wypożyczają potem swoje pamiątki, archiwalia, a może i stworzone przez siebie dzieła sztuki na wystawę. Jej częścią będą także prace dzieci powstałe podczas warsztatu plastycznego.
Miejscem działań w ramach Katowice Street Art AiR jest Os. Paderewskiegi.

Dziękujemy antyRAMA za udsotępnienie stołów ekspozycyjnych, zaprojektowanych przez SLABB Beton Architektoniczny

Krzysztof Żwirblis 
Od 1976 r. członek eksperymentalnej grupy Akademia Ruchu działającej na granicy sztuk wizualnych i teatru (udział w ponad 600 przedstawieniach, akcjach ulicznych i wystąpieniach grupy). 1992 – 1997 kurator Galerii AR w kinoteatrze "Tęcza" na Żoliborzu. 2007 - 2012 kurator Galerii Studio w Warszawie. Od połowy lat 90. prowadzi własną działalność twórczą, od 2005 koncentruje się na wielodniowych akcjach artystycznych z udziałem lokalnych społeczności (m.in. "Tania telewizja", 2005; "Bezinteresowna Przestrzeń Miejska" 2007-8, 2013; "Muzeum społeczne" od 2010)